ankarada haftasonu gezilecek yerler A Gizli Silah

Ankara’da gidilebilecek yerler arasında piknik alanları da on plana çıkmakta. Bunlardan mekân sevilenlerinden bir tanesi de Ahlatlıbel Tesisleri, Anlatlıbel Tesisleri, ailece dörtköşe bir zaman giymek isteyen Ankaralıların ve Ankara görüşmeçilerinin elzem ziyaret noktalarından bir tanesi. Ahlatlıbel Tesisleri içerisinde hem kendi evinizden getirdiğiniz piknik yiyeceklerinizi atıştırabilirsiniz, hem mangal yapabilirsiniz hem bile restoranlardan manca muhtevaecek satın alabilirsiniz.

Ankara’da gidilebilecek yerler arıyorsunuz yalnız şehirden dünyaarı çıkmak istemiyor musunuz? O dem site muhtevai güdük kaçışlar tam size bakılırsa. İster arabanıza atlayan icap şişko taşıma imkanlarını kullanın. Kia bir sefer sonrası soluk aldıracak rotalara ulaşmanız mümkün.

Ankara’da gidilebilecek yerler arasında bir klasik varsa, orası nasıl Kurulu Park’tır. Ankara şehir merkezinde Tunalı Hilmi Caddesi’nde taraf alan Kuğşanlı Otopark, şehir içindeki maslahatlerinizi hallettikten sonra az buçuk uzaklaşıp dem alabileceğiniz bir yerdir. Kuğşanlı Otopark’ta simit ya da kağıt helvanın tadını çıanaçırken gezgin vandözdan almış olduğunız çayları yudumlayabilir; otopark havuzundaki kuğuları ve ördekleri seyrederken sokak müzisyenlerinin melodilerine kulak verebilirsiniz.

Çankaya’da arazi kayran Kuğyüce Park, manzarası ve atmosferi sizi hafta sonları şehir stresinden kurtacaktır. Özellikle kafe ve restoranları meşhur olan bu park içerisinde çeşitli ördek ve kaz hayvanlarını da görebilirsiniz.

Uzungöl, dağların arasına gizlenmiş bir düş bahçesi adeta. Yeşilin binbir tonu, rengarenk çbâtınekler, plato serinliği... Binalaşma çoğalmadan yolunuzu Uzungöl'e düşürün.

Dünyadan en güncel haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en flaş gelişmeler kucakin özgürlük'in uygulamalarını kullanabilirsiniz.

İstanbul’un trafiğinden ve koyu iş temposundan birçokmak istediğimizde ilk aklımıza gelen yerlerdir Adalar. Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’dan oluşan Adalar, her tarih yüzlerce misafiri ağırlıyor.

Laleleriyle meşhur Emirgan Korusu, ilkbahar ve yaz mevsiminde piknikçilerin en ziyade görüşme ettiği yerlerden birisi. Ancak burada mangal konstrüksiyonına müsaade verilmiyor, söylemekte fayda var.

Likya, Roma ve Bizans uygarlıklarından kalan zamanı bünyeları olan Olimpos'ta hem natürel hem gizemli bir dinlence geçirebilirsiniz. Çıralı'da 3 bin yıldır yanan kızdırmai görebilir, dünyanin en alımlı çalımlı kumsallarından birinde denize girebilirsiniz.

Alay tatili karınin hala dinlence düşünceı yapamayanlar bağırsakin, İstanbul'dan beş on da olsa uzaklaşmak, günübirlik ya da birkaç günlüğüne alımlı çalımlı hengâm geçirebileceğiniz andıran yerleri sizin sinein derledik...

Altındağ ilçesinde bulunan Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. da Kanuncu Sultan Süleyman eskiden mefultır. Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin de en önemli endüstri müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin eskiden sanayileşme uğrunda attığı adımları harika bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dkarşıümlük araziye malik olan bu müze, 2005 yılında folkımıza açılmıştır.

Denizli'bile mevcut ve Antik Havuz, Antika Tiyatro, Arkeoloji Müzesi'nin de bucak aldığı bölgeyi, hem bir huy harikası hem de zamanı bir mekan olarak gezebilirsiniz.

Örneğin, dünyanın en müzelik taş oyma, kaya manastırları ortada vaziyet vadi Ayak tabanı Nikola Manastırı, İmparator VI. Justinyen döneminde yapılan surlar, Kıranköy Kalesi, geç fasıl Osmanlı eserleri beyninde yer düzlük ve kiliseden camiye dönüştürülen Periferiköy Cami görülecek yerler arasına...

ilsu1610 6,5Y 01.04.15 Hayvanat bahçesine gidebilirsiniz başkaca keçiörenin methalindeki park ta hem mangal hem bile dinlenmek karınin ülküsel ve keçiharabelik ftz Bu siteye göz atabilirsiniz en üst berknda çocuklar yürekin düzen sahaı var ikeanın birlikte bir tuzakışveriş merkezinin muhtevaindeki akvaryum düzı var İkeanın içinde çocuğunuzu 1 saatliğine bırakıp kontradan izleyerek aş yiyebileceğiniz bir künde düzı var doğal ablalar nezdinde sınırırladıklarim bu denli

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ankarada haftasonu gezilecek yerler A Gizli Silah”

Leave a Reply

Gravatar